Aueský klub začíná trápit velká ztráta fanoušků

26.02.2013 10:30

Saské derby by mělo opět naplnit ochozy Erzgebirgsstadionu a tudíž i naplnit klubovou pokladnu. Pouze kvůli tomu aueský klub souhlasil s prodejem 2.700 vstupenek rivalům z Drážďan. Dynamo má přitom za výtržnosti v Kaiserslauternu na tři venkovní zápasy omezené možnosti. Domácí klub jim totiž nemusí dát ani jeden lístek. V Aue to zpočátku tak vypadalo, ale vzhledem k velkému úbytku fanoušků v posledních zápasech a s tím spojenými finančními potížemi se nakonec rozhodlo sektor pro hosty otevřít.

Aue nyní svádí těžký boj na několika frontách. První čtyři jarní zápasy dopadly katastrofálně. Tři prohry a jedna remíza zapřičinily, že nás od sestupového pásma dělí pouhé čtyři body. Navíc klub netrápí jen neúspěch na hřišti, ale zejména velký úbytek fanoušků. Za ten nejspíš může velmi špatné počasí a také hra mužstva. Například na první jarní zápas cestovalo přes 500 kilometrů do Kolína nad Rýnem kolem 2.000 fans a na poslední domácí zápas proti VfR Aalen přišlo pouhých 5.500 lidí. To je jedna z nejnižších návštěv za poslední léta. Klub však ve svém rozpočtu počítal s mnohem větším diváckým zájmem a nyní plánovaný rozpočet přestává vycházet. Wismut se tím začíná dostávat do existenčních potíží a pouze vyprodaný stadion na derby s Dynamem a poté snad s lepším počasím návrat většiny tradičních fanoušků je může zarazit. Fanoušci si však stěžují na nesmyslné vyhození trenéra Schmitta a i na poměrně drahé vstupné. Bude velmi těžké je dostat zpět do ochozů. Nejvíc by tomu samozřejmě pomohla zlepšená hra mužstva. Teď nás čeká velmi těžký zápas na půdě Unionu Berlin, ale poté dva nejdůležitější zápasy s kluby, které jsou na sestupových pozicích. Doma Dynamo Dresden a venku Jahn Regensburg. Snad se povede v těchto těžkých časech tyto důležité zápasy vyhrát a vzdálit se těmto pro klub nedůstojným pozicím. Zdař bůh!