Reportáž z výjezdu do Mnichova

18.08.2011 15:20

Tak tu máme další výjezd na největší území Německa, tj.Svobodný stát Bavorsko. Jedem opět ve třech. Po návštěvě utkání v tomto státě, Augsburg-Aue, máme teď za cíl hlavní město Bavorska - Mnichov! V sobotu se brzy ráno vydáváme autem k hranicím do města Furth im Wald. Odtud již vlakem do Norimberka (vyjde to levněji). Jsme tam docela brzy, tak ještě jedeme metrem omrknout vedlejší fotbalové druholigové město Fürth.Tam trochu bloudíme, ale nakonec úspěšně nacházíme zdejší fotbalový stánek - Trolli-Arena. Hezký stadionek! Něco koupíme, nafotíme a pak míříme zpět na metro, ale v tom se nám do cesty připlete fotbalová hospůdka Fürthu! Než se z toho šoku vzpamatujeme, tak najednou koukáme, že sedíme uvnitř a před námi stojí pivko! Chvíli tam pobudeme a sledujeme utkání Paderborn-Fürth 0:1. Pak je již čas zamířit do vedlejšího znepřáteleného města Norimberk a to přímo na staďák easyCredit-Stadion, kam jdeme navštívit mač druhého kola Bundesligy 2011-2012 1.FC NORIMBERK-HANNOVER 96. Bohužel cestu k tomuto stánku nevolíme zrovna tu nejlepší a jdeme od metra daleko lesem podle jezera. Prostě ,,romantická paráda''. Kupujem docela drahé lupeny a hned jdeme dovnitř. Na úvod předvádí Ultras Norimberka nádherné choreo!!! Jinak support je takový průměrný. Fans Hannoveru mohlo dorazit tak 300-400 kousků. Toto utkání sleduje 37.212 diváků a při docela pěkném fotbale nakonec Hannover vítězí 2:1. Za domácí Norimberk střílí čestnou branku slavistický odchovanec Tomáš Pekhart. Nazpět volíme vlak a pak hurá do Mnichova, kde máme zajištěn super hotel Am Moosfeld se 4 hvězdami. Než k němu zamíříme, tak ještě jdeme v této části Mnichova najít nějakou nálevnu. To se nám daří a hospůdka U traktůrku je opravdu špice! Padnou tam i tupláky. Po výborné hotelové snídani ještě jedem očíhnout stadion třetiligového mnichovského klubu SpVgg Unterhaching. Bohužel tam opět nachodíme několik kilometrů. Díky jakési turecké pouti je odkloněna doprava a nějaká popletená, ale ochotná paní nás posílá šílenou oklikou ke stadionu Generali Sportpark. Tento stadionek Unterhachingu je takový skromný, ale na 3.německou ligu se hodí (co by za tento stánek dala většina našich prvoligových mužstev). Pak míříme do centra na Marienplatz mrknout na Novou radnici! Tam se chvilku zdržíme a pak je již čas vyrazit do Allianz Areny na zápas 4.kola 2. Bundesligy TSV MNICHOV 1860-ERZGEBIRGE AUE! Tentokrát jsme tam brzy-koupíme lístky do sektoru Wismutu, který se zaplňuje cca.2.500 fanoušky Aue, bohužel bez ultras (zřejmě bojkot)! Utkání jinak navštěvuje 24.600 diváků. Atmosféra je suprová a fans obou klubů se snaží být slyšet, ale lepší nálada bohužel panuje u šejků z Mnichova jelikož vítězí 4:0. Vlaková cesta zpět do Čech probíhá vesele. Tomášovi jsou z okna vyhozeny jeho děsně smradlavé ponožky atd. Pak se opět vyznamená Tomáš při nákupu ve vlaku. Je mu toho nabídnuto opravdu hodně, ale on, jak když je z jiný planety chce něco za 2.10Eura a nedokáže se vymáčknout, co vlastně chce. Hezká prodavačka je z něho totálně mimo. Asi po pěti minutách stejně kupuje jako vždy lahváče. Parádní výjezd!!!