16. Grubenlichter Cup

02.01.2014 14:05

V červenci 2013 jsme odehráli náš první fanouškovský turnaj s fans Wismutu (Grubenlampen Cup). Jako jediný český tým jsme dali dohromady krásných šestnáct hráčů a skvěle se bavili, popili a zahráli si. O tomto turnaji si můžete přečíst v obsáhlém článku (zde). Uběhl asi měsíc a v srpnu jsme byli kontaktováni Ronnym, že pořádají velký zimní turnaj (Grubenlichter Cup), který se bude hrát v lednu a jestli nemáme chuť se zúčastnit. Vyměnili jsme si pár zpráv, telefonů a bylo jasno, že zájem samozřejmě máme. Postupem času jsme byli s našimi německými přáteli v kontaktu stále častěji a domlouvali podrobnosti. Času bylo pořád dost a tak jsme začali ladit naší sestavu. Vzhledem k tomu, že se hraje 3+1, tak jsme chtěli mít 7 hráčů. Nakonec pro velký zájem vyrazíme v počtu 9ks a další lidi jsme museli odmítat. Když se toto vše vyřešilo, bylo nám nabídnuto ať přijedeme již v sobotu, že bude velká párty a pak budeme moci zdarma přespat u našich přátel. To se nám samozřejmě velmi zamlouvalo a tak jsme překvapivě souhlasili i s tímto. Vyrážíme tedy v sobotu 4.1. v devíti lidech do Annabergu. Samotný turnaj se odehraje v neděli 5.1. od 9:30 v Silberlandhalle Annaberg-Buchholz. Zúčastní se krásných 32 týmů. Většina z nich budou fankluby Wismutu Aue, ale zahrají si i fankluby Bayernu Mnichov, Borussie Dortmund a pár týmů místních fabrik a podniků. Základní část je rozdělena do osmi skupin po čtyřech týmech. Nás čeká skupina C, ve které se utkáme s mužstvy de Lumiche, Geyer Jägerheim a BFC Annaberger Front. Skupina je to velmi těžká, ale věříme, že i my máme vcelku silný tým a svou kůži nedáme zadarmo. Minulý rok si tento turnaj zahrálo 24 týmů. Jak to vypadalo se mrkněte zde. Zkraje příštího týdne se pak můžete těšit na obsáhlý článek a hromadu fotek.

Skupina A:

Něco málo z pravidel:
Hraje se 1 x 8 minut
1 brankář a tři hráči v poli
Velké fauly jsou trestány dvěmi trestnými minutami
Více velkých faulů nebo nesportovní chování může vést k udělení červené karty a i k vyloučení hráče z turnaje
Velikost hřiště je 27 x 9 metrů
Při remíze se budou kopat 3 kopy ze vzdálenosti 9 metrů

Celý text o turnaji, rozpis zápasů a další info (v němčině) si můžete stáhnout tady -

Při zápase Wismut Aue - Sankt Pauli byla zmínka o turnaji a o našem týmu v zápasovém magazínu!