FC Erzgebirge Aue - Alemannia Aachen 1:0 (0:0)

18.07.2011 20:33

V prvním kole 2. Bundesligy v sezóně 2011/2012 přijelo do Aue mužstvo Alemannia Aachen. Slunečné počasí slibovalo zajímavou podívanou, kterou si nenechalo ujít na 9.500 fanoušků (z toho přes 100 fans Aachenu). Předzápasové statistiky jasně ukazují, že by tento zápas měl mít jednoznačného vítěze. A to mužstvo FCE. Začátek zápasu tomu jasně odpovídá, když domácí mají obrovskou převahu a spalují jednu šanci za druhou. Aachen vystrkuje růžky jen zřídka, ale na vyložené šance je to asi vyrovnané. Bohužel, o poločase odchází týmy do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Ve druhé půli má více ze hry Alemannia, ale v 53. minutě po skvělé přihrávce Olivera Schrödera střílí gól obránce Fabian Müller a celý stadion slaví. Aue vede 1:0. Tento výsledek se horko těžko daří držet do konce a když hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty, napětí se dá krájet. Naštěstí však již žádný gól nepadne a hráči společně s fanoušky slaví tradiční děkovačkou a dávají si vítězné kolečko. Poté již většina fanoušků míří na náměstí, kde probíhá tento víkend Stadtfest a tam oslavují vydřenou, ale o to důležitější výhru. Tento zápas jsme navštívili i my. Reportáž z našeho výjezdu si můžete přečíst zde - Reportáž z výjezdu na zápas Aue - Aachen. Video sestřih zápasu najdete níže pod tímto článkem.