FC Erzgebirge Aue - HB Køge 1:0

17.07.2012 12:30

V pátek 13.7.2012 se odehrál ve městě Geyer přípravný zápas mezi FC Erzgebirge Aue a dánským HB Køge. Fotbal v Geyeru slavil stoleté výročí, Wismut představil fanouškům posily a i počasí bylo příjemné. I proto si na stadion Sportplatz našlo cestu téměř 2000 fotbalových fanoušků. Ještě před zápasem se spousta lidí šla vykoupat do místního aquaparku, který je jen 200 metrů od stadionu a poté se všichni začali scházet v pivním stanu, kde sportovní ředitel Steffen Heidrich představil šest nových posil. Samotný zápas pak byl velmi vyrovnaný, celý první poločas se hrálo téměř bez šancí ve středu hřiště. Ve druhém poločase však měl více ze hry Wismut a krásným gólem nového slovenského útočníka Jakuba Sylvestra v 75. minutě zvítězil 1:0.

Další přípravné zápasy:

18.07.2012 - 18:00  FC Erzgebirge Aue - FC Victoria Köln (hřiště Bad Blankenburg)

21.07.2012 - 14:00  FC Carl-Zeiss Jena - FC Erzgebirge Aue

24.07.2012 - 18:00  FC Erzgebirge Aue - FC Brentford (Anglie) - hřiště Reichenbach (Vogtland)

03.08.2012 - 18:00  FC Erzgebirge Aue - FC Sankt Pauli - 2. Bundesliga - 1. kolo