DERBY: FC Energie Cottbus - FC Erzgebirge Aue

21.02.2012 14:27

Již v sobotu 25.2.2012 se odehraje na stadionu Přátelství v Cottbusu dlouho očekávané derby Energie Cottbus - Wismut Aue. Termín je naprosto ideální. Sobota od 13:00 jistě přiláká na stadion s kapacitou 22.528 diváků hodně slušnou návštěvu, a to i přesto, že se oběma klubům v letošním ročníku vůbec nedaří. Zajímavé bude i sledovat útočníka domácích Martina Fenina, který odehrál za Energii 4 zápasy, ale branku ještě nevstřelil. Otázkou je, zda ho trenér Rudi Bommer vůbec postaví. Z Aue na tento zápas vyrazí početná skupina fanoušků. Vstupenky jsou již v prodeji. Do sektoru Wismutu je můžete zakoupit buď na předprodejních místech v Německu, nebo přímo před stadionem (pokud budou). Stojí 11,5 Euro na stání a 15 Euro na sezení. Do okolních sektorů můžete kupovat lísky od 8 Euro na https://www.etix.com/ticket/online/venueSearch.jsp?venue_id=2763&cobrand=cottbus.

Vzdálenost z Aue 208km, z Karlových Varů 259km, z Plzně 357km a z Prahy 265km.

Jak se tam dostat?

Vzhledem ke skvělému termínu zápasu je pro české fanoušky velmi jednoduché spojení. Mezi ideální variantu patří auto (směr Dresden a pak Cottbus) nebo vlak. Spojení si najdete na www.idos.cz. Stadion se nachází pár minut chůze od hlavního vlakového nádraží. V jeho blízkosti se dá i poměrně snadno zaparkovat. Nenechte si tento zajímavý zápas ujít!