2. Bundesliga zachráněna!

20.05.2013 09:15

Na neděli 19.května připadl zápas pravdy. Zápas o bytí a nebytí... Poslední kolo 2. Bundesligy Sandhausen-Aue. Wismut má vše ve svých rukou, stačí "maličkost", zvítězit na půdě jasně sestupujícího Sandhausenu. FCE si je tohoto dobře vědomo, hraje první poločas velice ofenzivně a výsledkem budiž dva samostatné úniky Sylvestra. Ty končí v obou případech naprosto totožně, nastřelením gólmana domácích. První půle 0:0. Druhá půle je ta samá písnička. Solidní šance střídá solidní šanci, ale gól nikde! V souběžně hraném zápase scheiss dynamo otáčí spiel s JAHNem Regensburg (také jasně sestupujícím), z 0:1 na 2:1. Za této konstelace hvězd na druhobundesligovém nebi to vypadá s
Wismutem zle nedobře. Hráči velmi dobře o událostech z drážďan dle všeho vědí a útočí ještě víc! Ani jedna z pohledných akcí či nebezpečných střel v síti nekončí. Jak už to v takových případech bývá, když se neuchytí něco pěkného, uchytí se nějaká haluz. Tak je tomu i tentokrát. Po centru jednoho z hráčů Aue gólman chytil balon do rukou, když v tom do balonu v již jeho držení narazí hlava střídajícího Jana Hohscheidta a míč končí v brance. K údivu domácích je branka uznána a Aue je rázem zachráněno! Domácí branku Männela ohrožují velice
sporadicky a tak zápas končí 1:0 pro fialovo-bílé!!!! Do baráže putuje svoloč z drážďan!!! 2. Bundesliga zachráněna!!! Utkání sledovalo 5150 diváků, z toho 3500 (ano, nepřeklepl jsem se, slovy tři tisíce pět set fanoušků Wismutu). Závěrem, abych vás nemátl. Nikdo z naší bandy mezi nimi nebyl. Zápas jsem sledoval na streamu z postele, zbytek bandy měl pracovní povinnosti. Letos to tedy dopadlo dobře, ale v sezóně 13/14 chceme vyšší umístění a menší nervy! I tak ale na náš Wismut nezanevřeme!!! Einmal Aue, Immer Aue (nevím jestli je to dobře, ale všichni víte, co tím myslím :-)) FORZA BSG!!!